שיקום הפה, מה משמעותו
כלי העבודה העיקרי בחיי היום יום הוא הפה. מהיום שבו אדם נולד עד ליום שבו יגמרו חייו,הפה הוא אמצעי חיוני לאדם מכיוון שעם חיוך אנו רוכשים חברה וחברים. השיניים והפה שלנו הם גם אמצעי בו אנו משתמשים בעבודה לדוגמא: שאנו מוזמנים לראיונות עבודה או פגישות עסקים וכד'. הרושם הראשוני העולה לאדם שפוגש אדם אחר ורואה שהפה שלו אסתטי ונקי הוא רושם מאוד טוב, מפני שהוא מבחין שאדם זה הוא איש מסודר ונקי, זה במקרה של ראיון עבודה או איזו פגישה חשובה. קשה מאוד לדמיין סיטואציה בה אנו עם פה לא יפה ולא אסתטי אשר אינו נעים לצפייה אני צודק?

ובכן לא הצורך העיקרי בשיקום הפה הוא  לא רק למעשנים או קשישים מפני שבחברה המודרנית שלנו ישנם כל מני פגמים שצריך לתקן אצל אנשים לדוגמא: תהליכים גנטיים שעוברים מדור לדור או זיהום האוויר שהולך ומתגבר, וגם שינויים בהרגלי האכילה עוד.

בעבר הלא כל כך רחוק טיפולי שיקום הפה היו "סיפור" לא קטן, אבל היום בעקבות השינויים שחלו ברפואת השיניים הפכו את טיפולי שיקום הפה למשהו קל ופשוט לביצוע. לכל אדם שמזדקק כיום לשיניים תותבות או טיפולי שורש והשתלות שיניים אין לו בכלל בעיה מכיוון שבימינו הפכו טיפולים אלו לנגישים יותר למטופל וגם מחירי הטיפולים ירדו, ובכן גם כאב הטיפול בימינו אינו כואב כמו בימים עברו.

ההיסטוריה של התחום

השתלות שיניים הוא תחום בשיקום הפה הנחשב מאוד מרכזי ברפואת השיניים. מטופלים אשר נזקקים להשתלות שיניים כתוצאה מעששת או מתאונה שפגעה בשיניים הקבועות . הרפואה המודרנית של היום החליפה יפה מאוד את טיפולי הסבל המתמשך בעבר הלא רחוק. תהליך של השתלות שיניים יכול לקחת כמה שעות ספורות רק כשמדובר בשתלים דנטאליים מיוחדים ,בהתאמה לכל מטופל ומטופל. ישנם מקרים שיש מטופל בעל חרדה קשה לטיפולי שיניים אז טיפול זה יכול לקחת הרבה יותר זמן. ובכן ישנו דבר מאוד בולט ברפואת שיניים שהשתפר בצורה קיצונית והוא זמן ההחלמה לאחר שתלים, אך רק אם מדובר בטיפול איכותי אשר יכול להבטיח שבתוך שלושה ימים יכול הרופא להמשיך את תהליך שיקום הפה, ולאחר טיפולים אלה המטופל יכול להמשיך בשגרת חייו הרגילה בלי שום בעיות .

מה צריך לעשות ולדעת כדי להיות מומחה לשיקום הפה ?

אדם אשר למד ארבע שנים בהתמחות אקדמית לפחות וביכולתו לעמוד בבחינות קשות אשר משרד הבריאות מציבים לו הוא אדם המומחה לשיקום הפה. אך ביכולתו לעשות רק טיפולים מוגבלים כמו: בעיות שחיקת שיניים, סתימות וכתרים, ובעיות בלסת למיניהם, ולאחר זאת הוא מפנה את המטופל למומחים אחרים בתחום.

פחד מטיפולי שיניים

פחד וחרדה מטיפולי שיניים הם כבר לא בעיה מסובכת כל כך מפני שאת רוב הטיפולים עושים הרדמה כדי שהמטופל לא יחוש כאב, ישנם כמה הרדמות בימינו והם : הרדמה כללית, הרדמה מקומית, או שימוש בגז צחוק אשר לא מרגשים רק את מקום הטיפול. שיקום הפה הוא מושג עם פרושים רבים וטיפולים כדי להחזיר לשיניים את האסתטיות ואת היופי.כתרים הם אחד מהטיפולים הנכללים בשיקום הפה, התקנת הכתרים מתבצעת כאשר מטופל הזניח את שיניו, במצב זה יש לבקר אצל רופא בשיא המהירות ככל שיותר מהר יותר טוב חשוב לזכור זאת !.

תגים: , , , , ,

השאר תגובה