שיטות להלבנת שיניים
 

שיטות להלבנת שיניים

בעידן בו אנו חיים, החשיבות שמוענקת למראה החיצוני של האדם היא כמעט חסרת תקדים. תשומת הלב ניתנת בעיקרה לכל אותם אזורים בולטים בגוף, ואלה שלא ניתן להסתיר בהם פגמים. שיניים נכנסות לתמונה בנקודה הזו בדיוק: המראה של שיניים מצהיבות הוא הכול חוץ מאסתטי. בהתחשב בעובדה שקשה מאד לשמור על הגוון הלבן הטבעי של השן, נדרש להשקיע בפתרון המאפשר להחזיר את מצבן של השיניים לקדמותו, והוא הלבנת שיניים.

אבל איך בדיוק מתבצעת הלבנת שיניים? בהקשר הזה, ראוי להתייחס למספר שיטות עיקריות, אשר הקווים הכלליים שלהן יובאו מיד.

הלבנת שיניים כללית

השיטה הראשונה, הנחשבת גם לנפוצה ביותר, היא הלבנת שיניים כללית, המבוצעת במרפאות ייעודיות המתמחות בכך. שיטה זו מבוססת על השמה של חומר הלבנה – ברוב המקרים הידרוגן פראוקסיד – על השיניים. לאחר כשעה, מתחיל השלב השני, והוא "הפעלת" חומר ההלבנה, מה שנעשה באמצעות מקור אור (LED או לחילופין UV). התוצאה המרשימה היא הלבנה מהירה מאד של השיניים, שמחזיקה מעמד בין שנה לשנתיים.

חשוב להתייחס לכך שגם אם ההליך אינו מביא לכאבים, הוא בהחלט עלול לגרום לחוסר נוחות מסוימת. כדי למנוע אותה, נהוג לכסות את העיניים או החניכיים. לאחר הטיפול, תיתכן רגישות בשיניים, שאמורה לחלוף מעצמה כעבור פרק זמן של כ-24 שעות.

הלבנת שיניים ביתית

אפשרות אחרת לבצע הלבנת שיניים לא מצריכה ביקור במרפאה, והיא יכולה להיעשות בביתו של כל אדם, באמצעות מוצרים ייעודיים. ברוב המקרים, המדובר הוא על שימוש בסדים ייחודיים, אשר הותאמו לאדם על פי תבנית השיניים ומבנה הלסת שלו. הסדים עצמם כוללים, גם כאן, חומרי הלבנה, אלא שהריכוז שלהם נחשב למאסיבי הרבה פחות.

המשמעות היא שעל מנת להגיע לתוצאות מרשימות – וחלק ממוצרי ההלבנה הביתיים בהחלט מאפשרים זאת – נדרש להשקיע מאמצים רבים בשימוש יומיומי, בין מספר שעות (לרוב לפני השינה), בסדים. עבור אלה שמתמידים בכך, צפויה הלבנת שיניים באחוזי דיוק גבוהים במיוחד, וכזו שנחשבת לעמידה לא פחות מאשר הטיפול במרפאה. מחירי הערכות עומדים סביב כמה אלפי שקלים, שבפרק הזמן בו נדרש להשתמש בהן מהווה פרמטר מרכזי המשפיע על המחיר.

פתרונות הלבנה ביתיים נוספים הם ג'לים לניקוי ופסי הלבנה, המיועדים לשימוש לתקופה של כשבועיים. כאן, ההלבנה היא נקודתית יותר.

תמיד אפשר גם לשלב

ראוי לתת את הדעת על כך ששילוב בין הלבנת שיניים הנעשית במרפאה לכזה המבוצעת בבית היא בהחלט בגדר אפשרות. במצב הזה, נקודת ההתחלה של הטיפול תהיה במרפאה, בעוד שהמשכו יכול להיעשות בבית, באמצעות אותם סדים או ומוצרים משלימים שהוזכרו מעלה. השילוב הזה מתבקש בעיקר במקרים מורכבים יחסית של הלבנה.

 

השאר תגובה