ערכות הלבנת שיניים ביתיות
כאשר אנשים חושבים על הלבנת שיניים , בדרך כלל ההליך נשמע מסובך וכולל הליכה לרופא , אך כיום קיימות ערכות הלבנת שיניים ביתיות שאפשר לקבל עם או בלי מרשם (תלוי בערכה ) . ערכות אלו הם בדר"כ מכילות חומר למריחה על השיניים , או מדבקה שמכילה את החומר . החומרים המלבינים הם חומרים מחמצנים , החומר המלבין בדרך כלל כולל 3-10% חומר מחמצן.

עם מרשם או בלי מרשם?

יש לדעת שבדרך כלל ערכות הנמכרות עם מרשם הן מקצועיות יותר מהערכות הנמכרות בלי מרשם , הם נחשב לערכות המקצועיות יותר , כך הרופא מתאים בדיוק את הערכה לצורת השיניים שלך ומאפשר את התוצאות הטובות ביותר בתהליך ההלבנה, אך למי שאין אפשרות להשיג את המרשם לערכות המקצועיות , ערכות הנרשמות בלי מרשם יכולות להיות אלטרנטיבה טובה מאוד , אך דאגו לבדוק מה התוצאות של אחרים אחרי שימוש בערכה , שלא תהיו מאוכזבים בסוף.

הלבנה ביתית – יתרונות וחסרונות

יתרון בולט בהלבנת שיניים בעזרת ערכות ביתיות הוא היתרון הכספי , טיפול הלבנת שיניים אצל הרופא יעלה בטווח של 1000-2000 שקלים , בעוד שקניית ערכת הלבנה או התאמת ערכה מותאמת אישית אצל הרופא יעלו זול יותר , כמו כן תוצאותיהם של ההלבנה הביתית לא נופלות בהרבה מהתוצאות של הלבנה אצל רופא .

החיסרון העיקרי והגדול בערכות ביתיות הוא הסיכונים הטמונים בכך, כמו שהבנתם החומרים מכילים ריכוז חמצן גבוה , שימוש לא נכון בחומרים יכול לגרום לכאבים ולבעיות שיניים וחניכיים נוספות , עוד חסרון הוא הזמן , הלבנה אצל רופא תיקח טיפול אחד בעוד שטיפול ביתי יכול לקחת זמן בקנה מידה של כמה שבועות .

לסיכום

לסיכום אפשר להגיד שהלבנת שיניים בעזרת ערכות ביתיות יכול להיות אלטרנטיבה טובה לכאלה שלא יכולים להרשות לעצמם טיפול אצל רופא , אך יש לקחת בחשבון את החסרונות בדבר ולהיזהר מאוד בשימוש , לקנות את הערכות המוכרות והטובות ולא לקחת צ'אנסים מיותרים, ולמי שלא יכול להרשות לעצמו אחד מהדברים , יכול להסתפק גם בצחצוח טוב עם מברשת ומשחת שיניים, משחה מומלצת לדוגמא היא pronemal.

תגים: , , , ,

השאר תגובה