עקירת שיניים
עקירת שן מתבצעת כאשר ישנו פגם בשכבות השן ומוך השן. המטרה העי

קרית של עקירת שיניים היא להוציא את שן הפגועה מהפה לחלוטין כדי שלא תזיק לשאר השיניים. לרוב הצטברות של פלאק וחיידקים בשן גורמות לעקירתה.

טיפול שורש הוא דרך למניעת העקירה אלה אם מגלים זאת בזמן, מכיוון שאם מחכים כמה זמן כאשר צריך טיפול שורש המצב הופך חמור יותר ובמצב זה מתבקש לעקור את שן זו כדי להרחיק אותה מהשיניים הבריאות האחרות, ובכך מונעים את התפשטות הזיהום. לרוב המקרים העששת היא הבעיה העיקרית לטיפול.

ישנם מקרים די נדירים שבהם עוקרים שן כלשהיא כדי לא להפריע לצמיח

ה של שאר השיניים הסמוכות לה.ישנן עקירות פשוטת יותר שצריך להשתמש בכלים פשוטים כדי לעקור שן למשל כאשר ישנה דלקת חניכיים בפה של אותו מטופל אז לא צריך להסתבך פשוט לשלוף את השן בקלות רבה מכיוון כאשר לאדם ישנה דלקת חניכיים התמיכה על השיניים ירודה והן מתנדנדות וחסרות יציבות.

השלכות לטיפול

בגלל העקירה השיניים האחרות בפה משנות את מיקומם בחלל הפה עכב העקירה. ידוע כי השיניים תומכות אחת בשנייה וכתוצאה מכך הן זזות כדי להתרגל למצב בו שן חסרה. חשוב מאוד לדעת כי במצב כזה מומלץ לא לשחק עם השיניים.

המלצות לאחר הטיפול

מומלץ להימנע ממגע במקום העקירה עם הלשון, להימנע מלאכול לפחות שעתיים לאחר הטיפול, יש לצחצח שיניים יום לאחר הטיפול ולא באותו יום. אכילת אוכל חם לאחר העקירה היא דבר מסוכן מומלץ ולהימנע מכך. ובכן עישון ביום הטיפול יכול לפגוע בחניכיים מאוד, בדומה לכך פעילות גופנית לא תועיל.

תה שחור הוא הינו פיתרון לדימום אך הוא חייב להיות קר ומושרה במים, יש ללחוץ על מקום העקירה כחצי דקה, בתה השחור יש חומרים העוזרים להפסקת הדימום.

תגים: , , , , ,

השאר תגובה