טיפולי שיניים בהריון
לרופא המטפל באישה בהריון נוצר אתגר, כאשר הוא מחליט לטפל במטופלת במצב בריא של הריון.רופא השיניים צריך להיות זהיר מאוד בטיפוליו כדי לא לפגוע באם ובעובר. מפני שישנם אמצעים שיכולים לפלוט קרינה או חומרים מסוכנים אחרים אשר פוגעים בעובר, בשל זאת ישנה חשיבות רבה לטיפולי השיניים אשר עוברת האם, מכיוון שטיפולים אלה משפעים על המצב הבריאותי שלה ושל התינוק. בימינו, נדיר מצב שבו מרפאות שיניים מקצועיות פוגעות בנשים בהריון, מפני שככל שהזמן עובר מרפאות בארץ ובעולם מתחילות להבין את החשיבות של טיפולי שיניים בהריון.

שינויים במהלך טיפולי שיניים בהריון

כאשר ישנה אישה בהריון אשר צריכה להישאר בתנוחה הרבה זמן, סיכויי ההתעלפות גדולים יותר. רופא השיניים צריך לוודא שמקום משכב המטופל נוח לנשים בהריון לאורך זמן כדי לא לגרום למצב של התעלפות. לרוב נשים הרריות מושפעות במצבים רגשיים שונים באמצע הטיפול כמו: דיכאון, עצבים, עייפות. ישנה תופעה טבעית במהלך הריון שלפעמים עוזרת  בטיפול שיניים שהיא קרישת דם גבוה אצל נשים הרריות, ובגלל עובדה זו נשים בהריון מדממות פחות באמצע טיפול שיניים.

 

שינויים הקשורים ישירות בפה כולו

מקרים מאוד נפוצים בקרב נשים בהריון הם אכילה בשעות לא קבועות, בגלל צריכת סוכר גבוה והתקפי רעב, תופעות אלה יכולות לגרום לעששת ולחורים רבים בגלל אי שמירת היגיינת השיניים לאחר אכילה מרובה.אך במהלך ההריון ישנם שינויים בחוש בטעם שביכולתם לגרום לתחושה מוזרה בפה, כתוצאה מעובדות אלה אלמנט ההקאה מתגבר בהריון. אלמנט זה יכול לגרום לבעיות שיניים ממגע של חומציות הקיבה בשיניים ופה.

תכנית המניעה

היעד שנשים בהריון שואפות להגיע אליו הוא שמירה על היגיינת הפה במהלך ההריון, ובכך להפחית את כמויות החיידקים הנמצאים בפה בתקופה זו וכדי למנוע עששת ודלקות דומות. מדענים רבים הוכיחו במחקרים כי נשים אשר שמרו על הגיינת הפה עם רמת חיידקים נמוכה ילדו ילדים עם אותם נתונים.

תגים: , , , ,

השאר תגובה