טיפולי שיניים בגיל הזהב
שיניים לבנות ויפות הן הדבר הכי יפה שאדם יכול לבקש. אבל עם הזמן השיניים נעשות פחות ופחות לבנות ויפות. ישנו מצב נורמאלי שבו הפה שלנו צריך להיות אפילו אם אנו מגיעים לגילאים גבוהים מאוד. בקרב הרבה מאוכלוסיות בגיל הזהב נשאלות שאלות רבות ומעניינות כמו: כיצד בריאות הגוף הכללית קשורה לבריאות השיניים? ולמה צריך להיבדק כל כמה זמן אצל רופא השיניים? ועוד שאלות…

הקשר בין בריאות הגוף הכללית לבין השיניים והפה

עם הגיל בחלל הפה שלנו נוצרות בעיות שונות, לדוגמא: חורים בשיניים, דלקות חניכיים, ושיניים מתנדנדות. כל הבעיות הללו מאפיינות את הגיל המבוגר באוכלוסיה, בדומה לכך ישנם שינויים לרעה בפה בגיל זה כמו בעיות במערכת הלעיסה שגורמות לכאבים רבים, איבוד שיניים במהלך היום יום וכו'.

לכן רופא שיניים צמוד הוא הדבר הטוב ביותר שאפשר לקבל בגיל הזה כדי לעזור לבריאות השיניים.

בעבר מדענים בדקו את בריאות הגוף הכללית בגיל הזהב וגם את בריאות השיניים של בגיל זה ומצאו כי יש בניהם קשר לא קטן. ישנם לא מעט בעיות בגיל הזהב כמו התקפי לב, לרוב התקפי לב נגרמים מדלקות חניכיים שונות לאנשים בגיל הזהב, זוהי דוגמא מעניינת אשר מוכיחה כי יש קשר בין בריאות השיניים לבריאות הגוף הכללית.

בדיקה תקופתית

 

הדבר הראשון החשוב לפתירת בעיות שיניים הוא יעוץ של הרופא מה כדאי לעשות. כאשר אתם מגיעים לרופא השיניים עליכם למסור את כל הפרטיים "השוליים" כמו עישון, בעיות בגוף עצמו כמו מחלות למיניהן ועוד, כדי שרופא השיניים יוכל לדעת איזה טיפול אתם תצטרכו לעבור בלי שהוא יפגע בגופכם או בכם. אך לפעמים יש פחד מביקור אצל רופא שיניים, לפחד זה יש השפעות לא טובות על חלל הפה שלכם ולכן מומלץ לעבור טיפולים פסיכולוגיים שונים כדי לפתור בעיות אלה.

תגים: , , , , ,

השאר תגובה