מידע על השתלות שיניים
פתרון טוב להחלפת שיניים שמצבם לא טוב הוא השתלת שיניים. בעבר היה קשה מאוד להתמודד עם שיניים חסרות מפני שזו הייתה בעיה עם פתרון יחיד ולא יעיל במיוחד. הייתה אפשרות אחת קטנה להחלפת שיניים והיא שיניים תותבות, שיניים תותבות היו מתקן חיצוני שיכול להישלף מחו

בעיות בשיניים זהו נושא מוכר לכולנו וידוע כי אינו נעים למדי . כאבי שיניים עלולים לגרום לכאבים שגורמים לדברים שונים . רובנו רוצים שיניים יפות ובריאות , אך בשביל להגיע למצב זה , יש לשמור על היגיינת השיניים באופן מתמיד ומתמשך . לפעמים החרדה שמתלווה לביקור אצל רופא שיניים יכולה לגרום להזנחה בטיפול . לפגיעה בשן יש כמה סיבות נוספות חוץ מחוסר הקפדה על היגיינה, סיבות אלו יכולות להיות לחבלה או גנטיקה . לרוב שיקום השן יעבור בהצלחה, אך במקרים שונים אין הרבה ברירות חוץ מהחלפה . עבור הרבה אנשים השתלות שיניים הופכות לפופולריות בקרב רפואת השיניים.ץ לפה , מתקן זה גרם לאי נוחות בפעולות שונות, בעיקר באכילה.

השתלת שיניים ?

השתלת שיניים הוא ניתוח אשר מתבצע במהירות גבוהה יחסית , בהרדמה מלאה של הפה. השתלות השיניים נעשות על ידי הכנסת שתלים דנטלים העשויים מטיטניום, אשר מהווה בסיס להשתלה . בכדי לנסות לחקות תהליכים ותגובות של הפה. לאחר עקירה משתמשים בשתל שיחליף את השורש . אחרי השלב הראשוני , מה שבעצם שקורה בשלב זה הוא שעצם השן נסגרת על השתל , מה שהופך אותו לכתר, עוגן  או להשתלות שיניים נוספות , השתל חייב להיות מתאים למטופל. לאחר מכן ,ישנה תקופה של המתנה כדי שהשתלים הדנטליים יקלטו ואחרי זה תבוצע השתלת השיניים.השתלים יכולים להתבצע בכל מקום בפה אם זה שתלים במרכז, בצד ימין, או בצד שמאל

השתלת שיניים במהירות

לפעמים ישנם מקרים שביום אחד צריך לבצע את כל ההשתלה. כדי לא להמתין בין השלבים של הטיפול שנמשך תקופה לא קצרה של חודשיים. טיפול זה נעשה רק כאשר שן נמצאת בחלק קדמי של הפה או שכל השיניים חסרות ,במידה ונתוני המטופל מאפשרים זאת ,  תבוצע השתלת שיניים ביום אחד בלבד! . יעילות השיטה עוזרת גם במקרים אשר חרדתו של המטופל אינה מאפשרת לבצע שני טיפולים נפרדים אחד מהשני . לא בכל מקרה אפשר לבצע זאת , אלא רק למטופלים מיוחדים, לדוגמא מטופל אשר יש לו צפיפות עצם גבוה ומצבו הבריאותי טוב . הטיפול יתאפשר רק בקריטריונים אלו. סיכוי ההצלחה בשני הטיפולים שווים (בשיטה המקוצרת ובשיטה הדו שלבית)  זה היתרון בשיטה זו. ההשתלה ביום אחד חוסכת זמן המתנה וטיפול נוסף או אי נוחות בהמתנה.

שיפור החיים עקב השתלות שיניים

העזרה שניתנת מהשתלת שיניים היא מאוד יעילה מפני שאתה מקבל את היכולת ללעוס בצורה הראויה והנוחה לך. קשיי האכילה שהרגשתם ליפני הטיפול נעלמים כמעט לחלוטין והתחושה היא מאוד דומה ללעיסה בעזרת שיניים טבעיות . מעבר לזה שיש הקלה רבה בפעולות האכילה והלעיסה , האפקט האסתטי אינו פחות חשוב. כשאדם חסר שיניים , ביטחונו העצמי נפגע וגם מראהו , לכן מומלץ לקחת טיפול זה . הרי אי אפשר לחייך ללא שיניים .

בנוסף לכך אם חסרות מספר שיניים , להשתלת השיניים יש יתרון משמעותי . בעבר הלא כל כך רחוק הרפואה התבססה על גשר ארוך שנשען על השיניים הסמוכות לו. בשיטה זו היו כמה מצבים מסוכנים אשר היו יכולים לגרום לאובדן השיניים ,למשל שהשיניים הסמוכות לגשר אינן יציבות, ולכן לרוב הפסיקו עם שיטה זו.בשיטה החדשנית אנו נמנעים משחיקתם של השיניים או התלות בהן מפני שהשתל אינו נשען על השיניים האחרות בפה או הסמוכות לו ולכן השתל הוא פיתרון מעולה .

זכרו שגם לאחר השתלות השיניים תהיו מחוייבים לצחצח את השיניים בהקפדה מלאה ועם שכבה נדיבה של משחת שיניים.

תגים: , , , , ,

השאר תגובה