הלבנת שיניים, כדאי?
לעיתים קרובות שאתם מחייכים למראה ורואים שהשיניים שלכם צהובות זה לא מרגיש כל כך נעים  , תמיד חלמתם על חיוך שנראה כמו מיליון דולר עם שיניים לבנות ויפות? כיום יש פתרון לכך. רוב האנשים  סובלים משיניים צהובות בגלל בעיות כמו עישון, מאכלים בעלי צבעי מאכל , או שתיית קפה שחור . הסיבות שהצגתי הן הסיבות העיקריות לשיניים צהובות, אך קיימות עוד כמה שלא נזכיר במאמר זה . למזלם של אנשים רבים קיימת שיטה הנקראת הלבנת שיניים, שיטה זו הפכה לפיתרון האידאלי של אנשים בעלי שיניים צהובות .

איך התהליך עובד ?

תהליך הלבנת השיניים הוא תהליך כימי המחמצן כתמים שונים הנמצאים על השן .לכלוך וצבע השן הוא הדבר היחיד שבאפשרותנו לשנות , חומר ומבנה השן אינו ניתן לשינוי . ישנם אפשריות רבות להסיר כתמים שונים על השן, למשל במרפאות אשר עוסקות בהלבנת שיניים, מרפאות אלו יעניקו לכם יעוץ על מצבכם לאחר בדיקה של מצב השיניים שלכם.

כיום ניתן למצוא פתרונות רבים של הלבנת שיניים , פתרונות אלה הם מאוד פרקטיים , הם יכולים לשנה את מראה השיניים מקצה לקצה, למשל : ציפוי חרסינה על השיניים שיוצר מראה אסתטי לכל הפה , שיטה זו מתאימה לאנשים אשר עסוקים מאוד בחיי היומיום שלהם מפני ששיטה זו ניתנת לעשייה ביתית , ובניגוד לזאת ישנה שיטה המוכרת לכולנו שהיא הלבנת שיניים מהירה במרפאה .

תקופת ההלבנה

ישנה שאלה חשובה מאוד שצריכים לדעת לפני שמחליטים את טיפולי הלבנת השיניים, כמה זמן הלבנת שיניים מחזיקה ? ובכן, מי חמצן שנקרא גם פראוקסידים הם הבסיס של ביצוע ההלבנה. לתוך השן חודר הפרואוקסיד ומשנה את הפיגמנטים שנספגו בשן וגרמו לה להראות צהובה,והשן מקבלת במהירות גוון לבן יותר . הלבנת שיניים בממוצע מחזיקה כ 2 עד 5 שנים , במידה והמטופל מעשן , אפקטיביות הטיפול יורדת באופן דרסטי , לעומת זאת ישנם אנשים אשר מצחצחים שיניים ושומרים על איכות השן , להם הטיפול יכול להיות אפקטיבי לשנים רבות .

תהליכים חשובים ליפני הטיפול

ישנם מצבים שבהם עדיין לא ניתן להתחיל את הטיפול מבלי לטפל בבעיה קיימת, אפילו שמדובר בתהליך יחסית פשוט ואינו דורש הרבה טיפולים. לדוגמא אנשים עם בעיות כמו: חניכיים מודלקות,חורים פתוחים, רגישות מוגברת בחניכיים ,או הצטברות של פלאק ואבן . מצבים אלו מצריכים טיפול שיניים יסודי ליפני שניגשים לטיפול הלבנת השן. אך גם אנשים הנמצאים בתהליך של טיפול נוסף בשיניים מתבקשים לסיימו ורק לאחר מכן להתחיל בהלבנת השיניים. לעתים רחוקות הרופא יצטרך להחליף את החומר המלבין שהוחדר לשן מפני שהמטופל הינו צריך הלבנה פנימית. טיפול זה אינו טיפול משלים אלה הוא טיפול נורמלי של הלבנה רק שהוא נעשה באופן פנימי לא חיצוני .

היגיינת הפה בטיפול להבנת השיניים

טיפולי הלבנת שיניים לרוב נעשים לצורך בעיות גנטיות של אותו מטופל ואינם קשורים כלל להיגיינת פה לקויה . לפעמים ציפוי האמייל נפגע כתוצאה מאיבוד חומר שן שגורם לאפרפרות בשיניים או צבירת כתמים עמוקים מאוד. ספיגה נמוכה של סידן או תהליכי הריון ,שינויים הורמונלים בגוף , או גנטיקה, הם התוצאה למקרים שתוארו בשיניים . לרוב טיפול הלבנת שיניים נעשה עקב אי שמירת היגיינת של השן .בדרך כלל ששן מאבדת מצבעה המקורי או שמשתנה הצבע שלה מדובר בתהליך בלתי הפיך, רק שימוש בהלבנת שיניים בריכוז גבוה יכולה לשפר את המצב,בגלל זזה מומלץ להתחיל טיפולי הלבנת שיניים באופן מסודר ומבוקר .

קיימים כיום עוד תוספות אסטטיות, למשל לעיניים יש עדשות מגע יומיות שכוללות עדשות צבע, אלו נותנות צבע מיוחד לעיניכם במידה ולא נולדתם עם עיניים בצבע בהיר.

תגים: , , , , ,

השאר תגובה