היגיינת השיניים
 

לרוב כאבי ראש,כאבי בטן או עייפות , יכולים להשפיע על שמירה של היגיינת השיניים בדרכים שונות. בריאות הפה יכולה להיפגע מלחץ שמופעל על אדם כזה או אחר, דבר זה יכול לגרום לבעיות חניכיים שונות. התופעה העיקרית כתוצאה מלחץ על החניכיים היא פצעים בפה. ישנם עוד בעיות שיניים שנוצרות מלחץ לדוגמא חריקת שיניים כאשר אנו מהדקים את השיניים. לחץ זה נובע מאכילה לא נכונה ולא בריאה לא רק לגוף ולשיניים. עקב הלחץ צחצוח השיניים מופחת, מכך אפשר להבין שלחץ הוא גורם משפיע על השיניים למרות שזה נשמע קצת לא אמין.

פצעים בפה

הפצעים הנפוצים ביותר הם פצעים קטנים בצבע לבן ולרוב גם עם צבע אדום, רפואת השיניים עדיין לא גילתה מה הסיבה לפצעים אלה, אך הם מניחים שמקרים אלה קשורים למערכת החיסונית של אותו אדם. הסיכוי לקבל פצעים אלה מתגבר כאשר אנשים בלחץ כמו שהזכרתי לפני כן. יש להזכיר כי פצעים אלה הם לא מדבקים.

לעיתים פצעים אלה יכולים להציק מאוד, כתוצאה ממגע עם אותו פצע ולכן מומלץ להימנע ממגע עם הפצע. אך לפעמים קשה להתאפק, במקרה כזה יש לרכוש תכשירים להרגעת המקום ללא אישור רופא, מומלץ לקבל חוות דעת מהרוקח. כדי להימנע מגירוי במקום יש להקפיד על אכילת אוכל עם רמת חומציות נמוכה, אוכל חריף יכול לגרום לגירוי רב במקום, כתוצאה מזאת מומלץ להימנע ממאכלים אלה . יש לציין כי פצעים אלו נעלמים תוך כ10 ימים הכי הרבה אז אין מה לדאוג.

פצעי קור

פצעים אלה לרוב צצים מסביב לשפתיים, הם מאוד מדבקים, מומלץ להמנע ממגעי שפתיים במצב זה. פצעים אלה נקראים גם בשם הידוע הרפס. פצעי הקור יכולים להיגרם ממצב רוח של אותו אדם, חשוב להזכיר כי פצעי הרפס נעלמים לאחר שבוע- שבועיים אז אין מה לחשוש שהם יישארו הרבה זמן. כמו שהזכרתי קודם כדאי להיעזר ברופא כאשר אתם מרגישים שפצע זה ממש מפריע, רופא השיניים ימליץ לכם להשתמש בתרופות מיוחדות כדי להקל על הכאב. יש להישמע להוראות הרופא במלואן.

תגים: , ,

השאר תגובה