גשר בשיניים
גשר הברזל בשיניים הוא מקור הצטברות חיידקים ופלאק בשיניים, גשר זה משתייך לטיפולי יישור השיניים הנפוצים ביותר. לעומת זאת גשר זה יכול להביא לכתמים על השיניים, בעיה זו היא הקטנה יחסית מכיוון שטיפולי יישור השיניים נשארים לאורך תקופה ארוכה בפה ולכן יכולים להיווצר חורים בשיניים וגם עששת. עד כאן הסברתי על הבעיות "הקלות" ובכן ישנן בעיות כמו דלקת חניכיים שיכולה לגרום להתקפי לב או לדום לב אחד משניהם שנחשבות לבעיות מסוכנות במיוחד. אנשים אשר עוברים טיפולי יישור שיניים צריכים גם בהתאם לטפל בשיניהם כדי לא להגיע למצב גרוע. גשר בשיניים

 צחצוח שיניים הוא דבר חשוב מאוד ובמיוחד לאנשים אשר עוברים טיפולי יישור שיניים מהסיבות שציינתי עד כה. רופאים ממליצים לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה ובמיוחד לאחר דבר מתוק. מומלץ להשתמש בחוט דנטאלי כדי להוציא אוכל בין השיניים שאי אפשר להגיע אליו עם מברשת.

ניקוי יסודי בעזרת חוט דנטאלי

בעת ניקוי עם חוט דנטאלי יש להיות זהירים כדי לא לפצוע את החניכיים ולכן יש לבצע את השלבים הבאים:

בהתחלה עליכם להכניס קצה אחד של החוט בין הברזל של הגשר לשן ולהתחיל לנקות ולהוציא את הלכלוך, יש להיזהר לא למשוך את החוט חזק מדי.

מזונות מזיקים במיוחד בתקופה של יישור שיניים

ישנם מאכלים שכיף מאוד לאכול אותם אך הם מזיקים מאוד לשיניים במיוחד במהלך טיפולי יישור שיניים, אך לעומת זאת ישנם מאכלים שלא מזיקים כל כך בלי גשר אבל עם גשר מזיקים והם לרוב:

תפוחים,בייגלה ועוד מאכלים מסוג זה.

סוכריות למניהם הן גם מאכל לא טוב במיוחד לגשר בגלל שהן נדבקות לשיניים וקשה מאוד להוציא אותן.גם מאכלים כמו פלחי תירס אגוזים ופופקורן מומלץ לא לאכול בזמן טיפולי זה.

תגים: , , , ,

השאר תגובה