גז צחוק, אין ממה לחשוש
אצל רוב האנשים ביקור אצל רופא השיניים נחשב כדבר לא נעים, סיבה זאת גורמת לאנשים להמנע באופן קבוע מהטיפולים ולהזניח את השיניים, דבר הגורם לבעיות גדולות ולפעמים בלתי הפיכות. הרי מי מאיתנו נהנה שקודחים לו בתוך השיניים, או מזריקים לו זריקת הרדמה. אבל אחרי הכל, ביקור אצל רופא שיניים הוא חובה, וקשה להמנע ממנו כיוון שהוא גורם לבעיות אסתטיות ובעיות כאב בלתי נסבלות.

פחדי האנשים לבוא לרופאי השיניים גרמו לפיתוחים של חומרי הרגעה והרדמה מקומית, הידוע ביניהם הוא הזריקה, לאנשים מסוימים זריקה זו נחשבת לדבר המפחיד ביותר בטיפול, אולם כיום הומצאו עוד כמה דרכים להרגעה ומניעת כאב בטיפולי השיניים.

גז צחוק

חמצן דו חנקני, או בשמו הידוע יותר: גז צחוק, גז זה הוא בעצם גורם להרגעה, ולתחושת אופוריה זמנית. בעבר, רוב המטופלים שלהם היו נותנים גז צחוק היו ילדים, אך כיום גם מבוגרים ואנשים רגילים משתמשים בפתרון כדי לחסוך את אי נעימות הזריקה. גז הצחוק גורמת להפחתת הכאב ולעתים גם לאיבוד תחושת הזמן, מטופלים רבים לא שמים לב במהלך הטיפול והוא עובר להם באופן מהיר, דבר המהווה יתרון גדול בתחום ההרגעה בטיפולים.

במינונים מסויימים גז צחוק יכול להיות גם מסוכן מאוד, אין להשתמש בו בלי השגחה של רופא, קרו מקרים בעבר של מוות בעקבות צריכה לא מבוקרת של גז צחוק. כמו כן יכול לגרום גם פגיעות מוחיות, יש להזהר לשאוף גז צחוק מבלונים וכד' דבר הנחשב למסוכן מאוד עקב סיבות שונות שלא נתעמק עליהן.

הרגעה באמצעים אחרים

חוץ מגז צחוק, ואפשרות הזריקה, קיימים עוד שיטות ואפשרויות להרגעה בטיפול. בדר"כ הרדמות אלו נעשות לעתים רחוקות ובמקרי חרדה קיצוניים ביותר. הפחות קיצונית היא טשטוש עמוק שיכול להתבצע בכל מיני דרכים שונות, והאופצייה הקיצונית ביותר היא הרדמה כללית של המטופל, מומלץ להמנע משיטות אלו כיוון שהן מאוד מסוכנות למטופל.

 

תגים: , , , ,

השאר תגובה